logotyp
Login

Aktuality

Sportovní hry v hale házené

Sportovní hry v hale házenéV úterý 6. 10. byly děti ze třídy Modrého koníka v házenkářské hale. Některé poprvé, některé tam již chodily v loňském roce. V rámci spolupráce s házenkářským klubem budou děti do haly chodit pravidelně každých 14 dní, vždy v úterý.
Děti mají v hale velký prostor pro pohyb a také možnost vyzkoušet si disciplíny, které většinou již ze školky znají, na delší vzdálenost. Několik fotografií z prvního "treninku" najdete ve fotogalerii.

Loučení se školáky - poděkování

Děkujeme všem rodičům a dětem za milá slova, květiny a dárky na rozloučenou. Přejeme dětem smélý nástup do 1. třídy a hodně úspěchů v další etapě vzdělávání.
Zdena Mikynová a Iva Benešová

Velikonoční tvořivá dílna

Velikonoční tvořivá dílna ve třídě Modrého koníka proběhla v přátelské atmosféře. Děti předvedly rodičům krátké pásmo písniček s jarní tematikou a potom se všichni společně pustili do tvoření. Dospěláci měli za úkol vyřezat z brambory tiskátko s velikonoční tematikou a předat je dětem, aby mohly vytvořit přání k velikonocům. V rukou rodičů se brambory proměnily ve vyzdobené kraslice, kuřátka, kačenky, zajíčky, tulipány a další květiny, srdíčka a další tvary. Děti potom s pomocí rodičů tiskly bramborová razítka na přáníčka. Dalším výrobkem byl zajíček z vajíčka v květinovém pelíšku. Další velikonoční výrobky děti tvořily po celý týden, domů si odnesly také zelené osení se zápichem kuřátka nebo zajíčka.

Oblíbená stavebnice

Oblíbená stavebniceU dětí nyní vede prim zdánlivě jednoduchá stavebnice Playstix. Přiznám se, že mne na první pohled nezaujala, ale na doporučení obchodní zástupkyně firmy KLIMI jsem několik stavebic zakoupila a děti si ji ihned oblíbily. V umění z této stavebnice stavět podle návodu vede prim Péťa, který sestavil zcela sám pejska. Sama jsem to také zkoušela, ale musela jsem si od Péti nechat poradit, jak na to. Stavebnice se skládá z různě dlouhých, barevných, vroubkovaných tyček, které do sebe napříč zapadají, ale věřte, jednoduché skládání to není. Chce to velkou míru trpělivosti, protože - jen se špatně dotknete a už se všechno sype dolů. Děti si vymýšlejí různé kreace a daří se jim, posuďte sami.

Návštěva ve škole

Blíží se doba zápisů do základní školy, proto máme naplánovány návštěvy v lovosických školách. Ve škole Antonína Baráka jsme již byli koncem minulého roku. V pondělí 19. 1. se půjdou předškoláci podívat do prvních tříd na 1. ZŠ a hned další den v úterý půjdou do základní školy Všehrdova na den otevřených dveří.

Sportovní hry v hale házené

Sportovní hry v hale házenéV pátek 16. 1. jdeme do haly na sportovní hry. Děti si vezmou do batohu sportovní oblečení, vhodnou obuv, pití.
Budeme chodit opět pravidelně každých 14 dní, vynecháváme však pátek 30. 1., kdy je v hale turnaj škol.

Vánoční nadílka

Ve čtvrtek 18. 12. bude ve školce dopoledne, nejen ve třídě Modrých koníků, vánoční nadílka. Děti si mohou přinést trochu vánočního cukroví na ochutnání, zazpíváme si koledy, připravíme slavnostní tabuli, ochutnáme cukroví, pod stromečkem najdeme překvapení - dárečky do školky a třeba i malý dárek pro děti domů. Vánoční dny se rychle blíží a my se na Ježíška všichni moc těšíme.
Vánoční tvořivá dílna
První vánoční tvořivá dílna proběhla ve velmi příjemné atmosféře. Děkujeme všem rodičům, kteří přišli s dětmi vytvářet vánoční přáníčka, zdobit perníčky, věnečky a další sváteční ozdoby. Děti využily možnosti zdobení perníčků ještě druhý den až všechny perníčky byly krásně vyzdobené. Domů je již neodnesly, protože je hned snědly. Již se všichni těšíme na velikonoční dílnu.

RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola U Koníčka

obrázek
Mateřská škola
Resslova 974/1
410 02 Lovosice


Telefon:
416 535 815
Mobil:
Ředitelka: 731565879
ŠJ-kuchyň: 733507199
Třídy:
Modrý koník: 730154576
Žlutý koník: 730155843
Červený koník: 603 509 831
Zelený koník: 734151861

e-mail:
msukonicka@seznam.cz
jidelna@msukonicka.cz
DS: 4qx45af
č. účtu: 2016790237/0100
IČO: 46772090

NOVINKY

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2024 - 2025

 Výsledky přijímacího řízení v Mateřské škole Resslova 974, Lo...

Psí kamarádi v MŠ

clanek
V úterý, 16.4.2024, v dopoledních hodinách, navštívily naši MŠ cvičitelky čtyřnohých kamarádů. Pejsc...

Zábavné odpoledne

clanek
Zábavné odpoledneZábavné odpoledne pro děti, které se se svými r...

Zápis do MŠ na školní rok 2024 - 2025

Vážení rodiče,pokud budete zapisovat dítě do naší mateřské školy „U Koníčka“, je třeba se ...

Předškoláci na 1.ZŠ Lovosice

clanek
V pondělí 11.3.2024 navštívili naši předškoláci ze třídy Zeleného a Modrého koníčka 1.základní školu...

Uzavření MŠ - letní prázdniny 2024

Uzavření školy během hlavních prázdninVážení rod...

Vánoční výzdoba

clanek
I naše mateřská škola už má vánoční výzdobu.

Podzimní tvoření

clanek
V rámci projektu "Podzimní tvoření" určený pro děti a jejich rodiče se naše mateřská škola vyzdobila...

A Pracovní listy pro předškoláky vhodné pro domácí vzdělávání - klikni

A Pracovní listy pro předškoláky vhodné pro domácí vzdělávání -

B Pracovní listy-klikni zde

B Pracovní listy-klikni
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
MŠ U Koníčka, Lovosice

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign