Logopedická prevence a náprava

Logopedie

Do mateřské školy běžně docházejí děti s poruchami řeči. Těmto dětem je poskytována kvalitní logopedická péče  v rámci logopedické prevence jak v běžném režimu mateřské školy, tak i při individuálních logopedických cvičeních. Logopedické preventistky procvičují s dětmi především správné dýchání, pohyblivost jazyka a rtů, cvičení sluchové paměti a rozlišování slov a hlásek. Na úrovni logopedické prevence během dne poskytují dětem péči všechny paní učitelky. Zvýšenou logopedickou péči dětem poskytuje pět logopedických asistentek. Dvě učitelky, které absolvovaly kurz logopedické prevence a tři učitelky, které absolvovaly kurz „logopedický asistent“. Na škole pracuje jedna paní učitelka se vzděláním "speciální pedagog předškolního věku". Všechny pracují pod vedením SPC Litoměřice a úzce spolupracují s jeho odborníky a rodiči dítěte. Při odstraňování vadných hlásek je nutná úzká spolupráce rodičů jak s mateřskou školou, tak s detašovaným pracovištěm SPC Litoměřice přímo v Lovosicích. Odpovědnost za pravidelné procvičování vadných hlásek nesou rodiče.

Jazykový kroužek

Děti s rodiči mohou navštěvovat jazykový kroužek, kde pod vedením učitelky s dětmi procvičují a pomáhají jim upevňovat si jazykové dovednosti.  Kroužek mohou navštěvovat jak předškoláci, tak i děti mladší. Tento kroužek je dobrovolný a je rodičům nabízen ve třídě Modrého koníka. Jazykový kroužek vede paní učitelka Iva Benešová.

RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola U Koníčka

Resslova 974/1
410 02 Lovosice

Telefon:

Mobil:
Ředitelka: 731565879
Modrý koník: 730154576
Zelený koník: 734151861
ŠJ-kuchyň: 733507199

msukonicka@seznam.cz

č. účtu: 2016790237/0100

Divadlo

26. 11. Divadlo ve školce "KOBLÍŽEK"

Zveme dospěláky a kamarády na vánoční besídku.
Ve středu 12. 12. se budou konat vánoční besídky ve všech třídách MŠ:
od 15,00 ve třídách Žlutého a Červeného koníka,
od 15,30 ve třídách Modrého a Zeleného koníka.

Česko zpívá koledy

Na lovosickém náměstí si ve středu 12. 12. od 18,00 hodin společně zazpíváme vánoční koledy.
K účasti se přihlásily všechny lovosické školy a školky. Přijďte si se svými dětmi společně zazpívat, můžete tak završit sváteční náladu po školních besídkách. Těšíme se na všechny, kteří přijdou.