Mateřská škola "U KONÍČKA"

Název školy:
 Mateřská škola Resslova 974, Lovosice

Právní forma: příspěvková organizace

IČO: 46772090

Číslo účtu: 2016790237/0100

Zřizovatel školy: město Lovosice

Součást školy: školní jídelna

Ředitelka školy: Bc. Zdena Mikynová

Zástupkyně řed. školy: Pavlína Machová

Provoz školy: pondělí – pátek  6,00 – 16,00

Počet tříd: 4

Počet zapsaných dětí: 110

Počet zaměstnanců: 13

Mateřská škola je panelového typu, vnitřní prostory tříd jsou rozlehlé a dovolují dětem mnoho pohybu a místa pro hru a veškeré činnosti. Škola má ve vlastní správě celý areál , který je od zřizovatelem vypůjčen. Tento areál tvoří dva jednopatrové pavilony se třídami pro děti, přízemní pavilon s kuchyní a prádelnou a rozlehlá školní zahrada. Součástí mateřské školy je školní jídelna.

Maximální hygienická kapacita mateřské školy je celkem 112 dětí. Děti jsou rozděleny do čtyř částečně věkově smíšených tříd. Ve dvou třídách jsou děti zpravidla 3 – 4,5leté a v dalších dvou třídách děti 4,5 – 6,5leté. V pavilonech mateřské školy je vždy jedna třída mladších a jedna třída starších dětí. Žádná ze tříd není specificky zaměřená, dětem je dán prostor pro jejich všestranný individuální rozvoj a vzdělávání s rovnováhou všech činností. Jsou rozdělené podle barev na třídy modrého, žlutého, červeného a zeleného koníčka. Koníček se stal symbolem naší mateřské školy podle sochy hříběte, která je v areálu umístěna.

Divadlo

26. 11. Divadlo ve školce "KOBLÍŽEK"

Zveme dospěláky a kamarády na vánoční besídku.
Ve středu 12. 12. se budou konat vánoční besídky ve všech třídách MŠ:
od 15,00 ve třídách Žlutého a Červeného koníka,
od 15,30 ve třídách Modrého a Zeleného koníka.

Česko zpívá koledy

Na lovosickém náměstí si ve středu 12. 12. od 18,00 hodin společně zazpíváme vánoční koledy.
K účasti se přihlásily všechny lovosické školy a školky. Přijďte si se svými dětmi společně zazpívat, můžete tak završit sváteční náladu po školních besídkách. Těšíme se na všechny, kteří přijdou.