Logopedická prevence a náprava

Logopedie

Do mateřské školy běžně docházejí děti s poruchami řeči. Těmto dětem je poskytována kvalitní logopedická péče  v rámci logopedické prevence jak v běžném režimu mateřské školy, tak i při individuálních logopedických cvičeních. Logopedické preventistky procvičují s dětmi především správné dýchání, pohyblivost jazyka a rtů, cvičení sluchové paměti a rozlišování slov a hlásek. Na úrovni logopedické prevence během dne poskytují dětem péči všechny paní učitelky. Zvýšenou logopedickou péči dětem poskytuje pět logopedických asistentek. Dvě učitelky, které absolvovaly kurz logopedické prevence a tři učitelky, které absolvovaly kurz „logopedický asistent“. Na škole pracuje jedna paní učitelka se vzděláním "speciální pedagog předškolního věku". Všechny pracují pod vedením SPC Litoměřice a úzce spolupracují s jeho odborníky a rodiči dítěte. Při odstraňování vadných hlásek je nutná úzká spolupráce rodičů jak s mateřskou školou, tak s detašovaným pracovištěm SPC Litoměřice přímo v Lovosicích. Odpovědnost za pravidelné procvičování vadných hlásek nesou rodiče.

Jazykový kroužek

Děti s rodiči mohou navštěvovat jazykový kroužek, kde pod vedením učitelky s dětmi procvičují a pomáhají jim upevňovat si jazykové dovednosti.  Kroužek mohou navštěvovat jak předškoláci, tak i děti mladší. Tento kroužek je dobrovolný a je rodičům nabízen ve třídě Modrého koníka. Jazykový kroužek vede paní učitelka Iva Benešová.

RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola U Koníčka

Resslova 974/1
410 02 Lovosice

Telefon:

Mobil:
Ředitelka: 731565879
Modrý koník: 730154576
Zelený koník: 734151861
ŠJ-kuchyň: 733507199

msukonicka@seznam.cz

č. účtu: 2016790237/0100

Fotografování

POZOR ZMĚNA - fotografování společné třídní fotografie proběhne ve středu 15.5. od 10,00 hod.

Zápis dětí na nový školní rok 2019/2020

Zápis do mateřských škol bude probíhat ve dnech 14. a 15. května od 9.00 do 11,30 a od 12,30 do 14,00 hodin v příslušných mateřských školách.

Koncert mateřských škol

16. 5. od 15,30h v Lovoši společné zpívání dětí z lovosických MŠ, účastní se děti z Modrého a Zeleného koníka

Výlet do Mirakula

17. 5. jedeme s dětmi na celodenní výlet do zábavního parku Mirakulum v Milovicích. Cena 200,- Kč