Mateřská škola "U KONÍČKA"

Název školy:
 Mateřská škola Resslova 974, Lovosice

Právní forma: příspěvková organizace

IČO: 46772090

Číslo účtu: 2016790237/0100

Zřizovatel školy: město Lovosice

Součást školy: školní jídelna

Ředitelka školy: Bc. Zdena Mikynová

Zástupkyně řed. školy: Pavlína Machová

Provoz školy: pondělí – pátek  6,00 – 16,00

Počet tříd: 4

Počet zapsaných dětí: 110

Počet zaměstnanců: 13

Mateřská škola je panelového typu, vnitřní prostory tříd jsou rozlehlé a dovolují dětem mnoho pohybu a místa pro hru a veškeré činnosti. Škola má ve vlastní správě celý areál , který je od zřizovatelem vypůjčen. Tento areál tvoří dva jednopatrové pavilony se třídami pro děti, přízemní pavilon s kuchyní a prádelnou a rozlehlá školní zahrada. Součástí mateřské školy je školní jídelna.

Maximální hygienická kapacita mateřské školy je celkem 112 dětí. Děti jsou rozděleny do čtyř částečně věkově smíšených tříd. Ve dvou třídách jsou děti zpravidla 3 – 4,5leté a v dalších dvou třídách děti 4,5 – 6,5leté. V pavilonech mateřské školy je vždy jedna třída mladších a jedna třída starších dětí. Žádná ze tříd není specificky zaměřená, dětem je dán prostor pro jejich všestranný individuální rozvoj a vzdělávání s rovnováhou všech činností. Jsou rozdělené podle barev na třídy modrého, žlutého, červeného a zeleného koníčka. Koníček se stal symbolem naší mateřské školy podle sochy hříběte, která je v areálu umístěna.

Focení

14. 11. proběhne focení firmou PRO FOTO Neratovice. Děti se budou fotit jednotlivě s vánoční tematikou. Fotografovat se budou všechny přítomné děti - odběr dobrovolný.

Divadlo

26. 11. Divadlo ve školce "KOBLÍŽEK"