Login

Aktuality

Zápis do MŠ

ZÁPIS DĚTÍ DO

MATEŘSKÝCH ŠKOL

Resslova Lovosice

Sady pionýrů Lovosice

Terezínská Lovosice

se koná

 

14.– 15.května 2019

od 09.00 do 11.30 a od 12.30 do 14.00 hodin

v příslušných mateřských školách

 

 

Při zápisu zákonný zástupce dítěte předloží:

rodný list dítěte

průkaz pojištěnce

doklad o trvalém bydlišti

 

K zápisu se dostaví i zákonní zástupci s dětmi, které do MŠ nastoupí v průběhu školního roku 2019/2020.

Spádový školský obvod MŠ Resslova tvoří ulice:
Lhotecká, Lovošská, Ústecká, U Výtopny, Mánesova, Teplická, Pod Vinicí, Jaroslava Ježka, Leoše Janáčka, Sukova, Fibichova, Škroupova, Dvořákova, Smetanova, Víta Nejdlého, Sadová, Wolkerova, Krátká, Resslova, Vodní, Dlouhá, Hluboká, Labská, Příčná a Barákova.
V případě volné kapacity školy budou přijímány i děti z jiných obvodů.
Předpokládaný počet volných míst: 34


Hravé odpoledne:
Hravé odpoledne pro děti, které se chystají k zápisu se koná ve středu 24. 4. od 15,00 hod. ve třídě Červeného koníka (za brankou vlevo po červených stopách). Děti si společně pohrají a rodiče si mohou popovídat s učitelkami, které v MŠ pracují a získat tak informace o škole.

Mobilní rozhlas

Vážení rodiče,
již se k vám určitě dostala informace, že město Lovosice bude pro své občany zřizovat Mobilní rozhlas pro lepší informovanost občanů. V odkazu uvedeném níže si můžete přečíst podrobnosti. Další informace naleznete též v v sekci Akce měsíce po kliknutí na nadpis Mobilní rozhlas. Tiskopisy k registraci jsou k dispozici v jednotlivých třídách, vyplněné můžete odevzdat zpět učitelkám. Děkujeme za pozornost.
Zdena Mikynová

Informace naleznete v tomto odkazu:
Mobilní rozhlas

Tablo předškoláků 2017-2018

Tablo předškoláků 2017-2018

Aktuality jednotlivých tříd najdete v podsekcích tříd

Modrý koníček, Žlutý koníček, Červený koníček, Zelený koníček

Platba stravného a úplaty

Vážení rodiče,
chybou bankovní operace bylo stravné za září a úplata za říjen strženo v nesprávné výši. Nesouhlasí tedy správně předepsané platby na vývěskách v šatnách se skutečně strženou částkou z vašich účtů. Nyní, pokud možno ještě v měsíci říjnu, bude dorovnáno a doúčtováno ve správné výši a mělo by být vše v pořádku.
Prosím o kontrolu Vašich účtů a v případě nejasností mne, prosím, kontaktujte.
Za tuto skutečnost se jménem naší ekonomky omlouvám a děkuji za pochopení.
Zdena Mikynová

Poslední pozdrav z přírody

S Doubicemi jsme se rozloučili, s kamarády užili,večer jsme si zatančili a spokojeně usnuli.Až se ráno probudíme,rychle kufry naložíme,dorazí k vám autobus,dostanete tisíc pus. Přijedeme přibližně mezi 10,45 - 11,15 hod. k MŠ.

Čtvrtý pozdrav z přírody

Čtvrtý pozdrav z přírodyCelý den se nám dnes vydařil.Velký poklad plný dobrot, dukátů, mlsek a her byl nalezen.Odpoledne na hřišti jsme si pohráli,fotbal i zahráli, skotačili a také se opálili.Večer kalhotky krtkovi ušili a všichni spokojeně usnuli.

Třetí pozdrav z přírody

Třetí pozdrav z přírodyŠli jsme cestou necestou, potkali se s pohádkou.Chodili jsme chodili, v bludišti se ztratili. Syčel na nás drak a postrašil Rumburak.Potkali jsme čerty, s nimi nejsou žerty.Na kuře se těšíme, společně ho zbaštíme.Krtka večer shlédneme a spokojeně usneme.

Druhý pozdrav z Doubice

Druhý pozdrav  z DoubiceRáno jsme se probudili,na chodbě si zacvicili,v lese broučky probudili.Do chaty jsme dorazili a dobře se nabaštili.V chatě si teď ležime,na hřiště se těšíme.

První pozdrav z Doubice

Usmívající se   Přijeli jsme do Doubice, opálily se nám líce. Plná bříška máme, právě usínáme.

Příspěvek VZP na ozdravný pobyt

Příspěvek VZP na ozdravný pobyt

Všeobecná zdravotní pojišťovna zaplatí těmto dětem až 1200,- Kč příspěvek na ozdravný pobyt, který naše mateřská škola pořádá.

Po absolvování ozdravného pobytu Vám bude vystaveno potvrzení o účasti dítěte na ozdravném pobytu a s tímto potvrzením a originálem potvrzení o zaplacení pobytu se dostavíte do pobočky VZP, kde Vám bude příspěvek vyplacen.

Ve svém zájmu si uschovejte potvrzení o platbě. Při předávání potvrzení o účasti dítěte je třeba donést pokladní doklady o zaplacení k doplnění dat a čísel, pod kterými jsou příjmové doklady zapsány v pokladní knize školy.

Pomáháme zvířátkům v lese

Pomáháme zvířátkům v lese

Paní Zima nám v letošním roce poslala velkou nadílku sněhu na pole, louky a lesy, a proto zvířata v lese potřebovala pomoc. O lesní zvířata se starají především myslivci, kteří jim do krmelců chystají samé dobroty, ale pomohly jim i děti z naší školky.
Akce "Pomáháme zvířátkům v lese", kterou ve školce v lednu vyhlásila paní učitelka Ála, se setkala s velkým zájmem rodičů a dětí. Děti ukázaly, že jim život zvířat v lese není lhostejný. Do školky přinesly velké množství dobrot: jablíčka, mrkev, suchý chleba a rohlíky, semínka slunečnic, zrní, kaštany a žaludy. Všechny dobroty byly odevzdány myslivcům a odvezeny do krmelců na přikrmování zvěře.
Za ochotu a pomoc dostaly děti od myslivců sladkou odměnu.

Děkujeme všem dětem i rodičům, kteří se do akce zapojili. 

 

Den stromů

Ve čtvrtek 20. října 2016 jsme se sešli s rodiči na zahradě mateřské školy, abychom společně oslavili Den stromů. Již několik dnů předem nosili rodiče do školky přírodniny, které byly následně k výzdobě zahrady použity. Všelijaké suché listy, dýně různých tvarů i velikostí, kaštanové řetězy, kukuřici, bukvice, šípky, trnky, šišky a další nepřeberné množství darů naší krásné přírody. Markétčin tatínek nám nařezal z polen kolečka různých velikostí. Velkou atrakcí bylo pro děti malování barvami na folii, kterou jsme dětem natáhli na sloupy pergoly. Děti malovaly za velké podpory svých rodičů obrázky podle své fantazie.
Do práce se pustili i rodiče a na zahradě se během chvilky objevilo spoustu strašidel, skřítků, zvířatek, věnců, řetězů a všechny stromy dostaly svůj dárek.
Děkujeme rodičům, kteří podpořili svoji účastí naši společnou akci.
Fotografie z této vydařené akce najdete zde.

Několik informací pro rodiče nově nastujících dětí

Uteklo to jako voda a děti půjdou poprvé do mateřské školy.
Děti půjdou do neznámého prostředí, poprvé budou alespoň chvilku bez maminky nebo tatínka. Někdo půjde statečně, někdo se slzičkami, které však brzy zmizí. V prvních dnech však není vhodné, aby dítě bylo ve školce celý den. O způsobu zvykání, který je u každého dítěte jiný, se domluvíte s paní učitelkou ve třídě.
V šatně si najdete svoji značku, pokud ji nenajdete, paní učitelka Vám ráda pomůže.
Všechny potřebné informace ohledně věcí, které dítě potřebuje do školky, najdete na nástěnkách v jednotlivých šatnách. Vaše dotazy zodpoví i paní učitelky, popř. můžete je zasílat e-mailem.
Na první den vezměte do školky pouze bačkůrky a věci na převlečení, pro případ .... (malé nehody).
Je nutné, aby dítě bylo ve školce bez plen a dodržovalo základní hygienu.
Rozdělení dětí do tříd najdete v aktualitách jednotlivých tříd.

Zřízení inkasa pro platbu stravného a úplaty

Vážení rodiče,
vzhledem k častým dotazům zde uvádím údaje pro zřízení inkasa ve prospěch účtu školy. Obědy a úplata se platí formou inkasa z Vašeho účtu vždy v následujícím měsíci po ukončeném měsíci docházky. Účtuje se skutečná částka, tzn. 420,- Kč úplaty, která je stálá, plus cena za stravné dle docházky dítěte.
Inkaso si zařiďte ve své bance ve prospěch účtu MŠ Resslova 974, Lovosice, vedeného u KB Lovosice, č.ú. 2016790237/0100. Minimální limit inkasa zadávejte 1200,- Kč. Potvrzení o zřízení inkasa se jménem dítěte odevzdejte vedoucí školní jídelny, paní Heřmanovské, popř. ředitelce školy Zdeně Mikynové nejpozději do poloviny měsíce září 2015. Týká se i dětí, které budou nastupovat později. Pro děti s odloženým nástupem můžete podat písemnou žádost o snížení úplaty na 210,- Kč měsíčně. Žádost se podává na předepsaném tiskopise přímo ředitelce školy. Pokud máte další dotazy, ptejte se.
Z. Mikynová

Co potřebují děti do mateřské školy

Vzhledem k častým dotazům, co vše potřebují děti do mateřské školy, je zde uveden seznam nejdůležitějších věcí. Další informace pro vás chystají paní učitelky do šaten jednotlivých tříd. Seznam dětí podle tříd je vyvěšen v oknech u vchodu do hlavní budovy MŠ.

Do mateřské školy děti potřebují:

  • bačkory, které se dětem dobře obouvají (ne pantofle)
  • pyžamko, pokud budou v MŠ spát
  • tepláky na převlečení do školky a ven ( využíváme pro pobyt venku hlavně zahradu, kde si děti velmi často hrají na písku)
  • sukýnky pro dívky (není podmínkou, ale rády je nosí)
  • menší děti též náhradní oblečení: triko, spodní prádlo a punčocháče nebo ponožky
  • kartáček na zuby a zubní pastu
  • hřeben, dívky s dlouhými vlasy raději kartáč
  • hrneček na pitný režim během dne
  • 1 balík papírových kapesníků

Vše označené jménem dítěte, popř. jeho značkou.

Děkujeme za vstřícnost a těšíme se na spolupráci.
Zdena Mikynová

RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola U Koníčka

obrázek
Resslova 974/1
410 02 Lovosice

Telefon:
416 535 815

Mobil:
Ředitelka: 731565879
Modrý koník: 730154576
Zelený koník: 734151861
ŠJ-kuchyň: 733507199

e-mail:
msukonicka@seznam.cz

č. účtu: 2016790237/0100

AKCE MĚSÍCE

Fotografování

POZOR ZMĚNA - fotografování společné třídní fotografie proběhne ve středu 15.5. od 10,00 hod.

Zápis dětí na nový školní rok 2019/2020

Zápis do mateřských škol bude probíhat ve dnech 14. a 15. května od 9.00 do 11,30 a od 12,30 do 14,00 hodin v příslušných mateřských školách.

Koncert mateřských škol

16. 5. od 15,30h v Lovoši společné zpívání dětí z lovosických MŠ, účastní se děti z Modrého a Zeleného koníka

Výlet do Mirakula

17. 5. jedeme s dětmi na celodenní výlet do zábavního parku Mirakulum v Milovicích. Cena 200,- Kč

Školní akademie

30. 5. v Lovoši se bude konat školní akademie se závěrečným rozloučením se školáky

Mobilní rozhlas

Vážení rodiče, po rozkliknutí nadpisu se zobrazí informace o nové službě, kterou bude nabízet město Lovosice. Registrační formulář obdržíte od učitelek na třídě a vyplněný vrátíte zpět do školky. Registraci do systému provede pracovník MÚ Lovosice. Věříme, že aplikace bude přínosná pro nás, pro vás i pro širokou veřejnost. Děkujeme za vstřícnost.

MŠ U Koníčka, Lovosice

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign